Lipiec 21 2018 06:07:12
Menu
Szkoła bez przemocy
Dla ucznia
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 628,373
Najnowszy użytkownik: nyhtggdagi
Reklama



KOŁO STRZELECKIE




Cele:

Popularyzacja wśród młodzieży szkolnej działalności Ligi Obrony Kraju ze szczególnym uwzględnieniem sportu strzeleckiego.

Integracja miłośników środowiska strzelectwa sportowego.

Propagowanie postaw patriotycznych i proobronnych.

Kształtowanie pozytywnych cech osobowościowych, przydatnych w nauce i w życiu codziennym, takich jak:
koncentracja, wytrwałość, koordynacja ruchowa, precyzja, ambicja.



















Sukcesy
Szkolnego Koła Strzeleckiego







TRZECIA RUNDA III EDYCJI SZKOLNEJ LIGI
STRZELECKIEJ 2017/2018
02.03.2018 w Liceum Ogólnokształcącym w Kole odbyła się
3 runda III edycji Szkolnej Ligi Strzeleckiej,
którą patronatem objął Starosta kolski.
Strzelanie odbywa się z karabinków pneumatycznych kal.4,5 mm
do tarcz znajdujących się w odległości 10 m.
W tej edycji SLS strzelamy do tarcz [Kpn] w których 10 ma średnicę 0,5 mm.
Drużyna liczy 6 osób: 3 zawodniczki i 3 zawodników.
W zawodach sklasyfikowano 10 drużyn.
KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA:
1 miejsce - SP nr 1 im. Św. Jana Pawła II w Kłodawie – 559 pkt.
w składzie: Olga Izychart,Wiktoria Kowalewska, Magdalena Banasiak
Kamil Szczęsny, Maciej Kowalewski, Wiktor Kochański
2 miejsce - ZSP w Kłodawie [I druż.] - 536 pkt.
3 miejsce - UKS „Jedynka” w Kłodawie [ II druż.]– 536 pkt.
w składzie: Nikola Szymańska, Patrycja Zabłocka, Anna Bąbka,
Filip Cieniewski, Adrian Majewski, Wiktor Wacławik
KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA CHŁOPCÓW:
1 miejsce – Krzysztof Bojanowski – ZSP w Kłodawie – 95 pkt.
2 miejsce – Wiktor Kochański - SP nr 1 w Kłodawie – 95 pkt.
3 miejsce – Filip Cieniewski - UKS „Jedynka” w Kłodawie – 93 pkt.
Do wyłonienia zwycięzcy konieczna była dogrywka.
KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA DZIEWCZĄT:
1 miejsce - Olga Izychart - SP nr 1 w Kłodawie – 97 pkt.
2 miejsce - Magdalena Banasiak - SP nr 1 w Kłodawie – 95 pkt.
3 miejsce – Izabela Augustyniak - SP nr 1 w Kłodawie – 93 pkt.
Ostatnia runda Szkolnej Ligi Strzeleckiej odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Św. Jana Pawła II w Kłodawie
GRATULUJEMY NASZYM ZAWODNIKOM!!!






DRUGA RUNDA III EDYCJI SZKOLNEJ LIGI STRZELECKIEJ 2017/2018
W dniu 24.01.2018 w ZSRCKU w Kościelcu rozegrana została druga runda III
edycji Szkolnej Ligi Strzeleckiej.
W zawodach udział wzięło 6 szkół wystawiając do rywalizacji drużynowej 10 drużyn i ponad siedemdziesięciu strzelców w zmaganiach indywidualnych.
Do zawodów stanęły szkoły:
Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu
Zespół Szkół w Marysinie-Lubrańcu
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodawie
Zespół Szkól Ponadgimnazjalnych w Łęczycy
Szkoła Podstawowa nr 1 w Kłodawie
Szkoła podstawowa w Dąbiu.
Zawody otworzył Dyrektor ZSRCKU Kościelec Pan Wiesław Kujawa.
Spotkanie w Kościelcu uświetnili swą obecnością Wójt Gminy Kościelec Pan Dariusz Ostrowski,
Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kole, Młodszy Inspektor Pan Artur Foryński
oraz Prezes Powiatowej Organizacji LOK Pan Andrzej Kowalewski.
Wszyscy panowie służyli radą i dobrym słowem młodym strzelcom.
Ponadto Prezes kolskiego LOKu Pan Andrzej Kowalewski wręczył dwa odznaczenia.
Na ręce dyrektora ZSRCKU Kościelec, medal za działania szkoły na rzecz Ligi Obrony Kraju oraz popularyzacji strzelectwa.
Złote odznaczenie otrzymał Pan Andrzej Wielogórski za wieloletnie działania na rzecz Ligi Obrony Kraju.

Po dość zaciętej rywalizacji wyniki drużynowe ułożyły się następująco:
1. Szkoła Podstawowa nr 1 w Kłodawie 555pkt
2. UKS "Jedynka" w Kłodawie 521pkt
3. ZSP Kłodawa drużyna I 507pkt
4. ZSRCKU w Kościelcu 497pkt
5. ZSP Kłodawa drużyna II 453 pkt
6. Zespół Szkół w Marysinie-Lubrańcu 363pkt
W rywalizacji dziewcząt wyniki przedstawiały się następująco:
1. Olga Izychart 94/100pkt
2. Magdalena Banasiak 92/100pkt
3. Weronika Kańka 90/100pkt
4. Wiktoria Grabowska 90/100pkt
5. Wiktoria Kowalewska 90/100pkt
6. Nikola Szymańska 87/100pkt
W rywalizacji chłopców:
1. Kamil Szczęsny 96/100pkt
2. Maciej Kowalewski 94/100pkt
3. Konrad Sieradzki 93/100pkt
4. Wiktor Kochański 89/100pkt
5. Konrad Ostróżka 88/100pkt
6. Sebastian Dębski 87/100pkt

Na zawody nie dotarła niestety reprezentacja Liceum Ogólnokształcącego w Kole
oraz Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Choceniu.
Zgodnie z regulaminem nieobecni mogą odstrzelać jedną zaległą rundę na następnych zawodach.
Sporym zainteresowaniem wśród młodzieży szkolnej
cieszyła się prezentacja przygotowana przez policjantów z kolskiej komendy.
Fachowo prezentowana broń palna, multimedialny pokaz
oraz rzeczowo odpowiadające na pytania panie policjantki rozbudzały wyobraźnię młodych ludzi.
W Kościelcu jak zwykle nie zabrakło bufetu z ciastem i kawą oraz pysznego obiadu dla uczestników.
Następna runda i półmetek Ligi już 2 marca w kolskim "Kaziku".
Wtedy też pierwsze podsumowanie ogółu punktów w rywalizacji indywidualnej i drużynowej.







ROZPOCZĘCIE III EDYCJI SZKOLNEJ LIGI STRZELECKIEJ 2017/2018
19.12.2017 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodawie nastąpiła inauguracja
III edycji Szkolnej Ligi Strzeleckiej
odbywającej się pod patronatem Starosty kolskiego.

Do szkół biorących udział w lidze dołączyła w tym roku po raz pierwszy szkoła
ponadgimnazjalna z Łęczycy.
Strzelanie odbywa się z karabinków pneumatycznych kal.4,5 mm do tarcz znajdujących się w odległości 10 m.
W tej edycji SLS strzelamy do tarcz [Kpn] w których 10 ma średnicę 0,5 mm.
Drużyna liczy 6 osób: 3 zawodniczki i 3 zawodników.
W zawodach sklasyfikowano 14 drużyn
.

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA:
1 miejsce – SP nr 1 im.Świętego Jana Pawła II w Kłodawie – 550 pkt.
w składzie: Olga Izychart,Wiktoria Kowalewska, Magdalena Banasiak
Kamil Szczęsny, Maciej Kowalewski, Wiktor Kochański
2 miejsce – ZSP w Kłodawie [I druż.] - 515 pkt.
3 miejsce – ZSR CKU Koscielec – 505 pkt.
4 miejsce – UKS „ Jedynka „ w Kłodawie – 503 pkt.
w składzie : Wiktoria Frątczak , Wiktoria Grabowska, Weronika Kańka
Norwid Żurek. Sebastian Dębski, Oskar Rutkowski

5 miejsce – LO Koło – 474 pkt.
6 miejsce - ZSP w Kłodawie [II druż.] - 455 pkt.
KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA CHŁOPCÓW:
1 miejsce - Kamil Szczęsny - SP nr 1 w Kłodawie – 94 pkt.
2 miejsce - Krzysztof Bojanowski - ZSP w Kłodawie – 91 pkt.
3 miejsce - Wiktor Kochański - SP nr 1 w Kłodawie – 91 pkt.
4 miejsce - Maciej Kowalewski -SP nr 1 w Kłodawie – 91 pkt.
5 miejsce - Wiktor Wacławik – UKS „Jedynka „ w Kłodawie – 90 pkt.
6 miejsce - Marcin Ostrózka – ZSP w Kłodawie – 89 pkt.

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA DZIEWCZĄT:
1 miejsce - Magdalena Banasiak - SP nr 1 w Kłodawie – 95 pkt.
2 miejsce - Olga Izychart - SP nr 1 w Kłodawie – 92 pkt.
3 miejsce - Nikola Szymańska - UKS „Jedynka „ w Kłodawie – 92 pkt.
4 miejsce - Anna Piguła – ZSP Kłodawa – 92 pkt.
5 miejsce - Weronika Michalak – ZSR CKU Kościelec – 91 pkt.
6 miejsce – Wiktoria Grabowska - UKS „Jedynka" w Kłodawie – 89 pkt.

O miejscach zajętych przy tej samej ilości punktów i tej samej ilości 10 i 9 musiały zdecydować dogrywki.
GRATULUJEMY NASZYM ZAWODNIKOM!!!








TURNIEJ STRZELECKI 21.11.2017 r. w hali sportowej SP nr 1 im. św. Jana Pawła II odbył się turniej
strzelecki z okazji powstania Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jedynka"w Kłodawie.

Strzelano z karabinków pneumatycznych do tarcz oddalonych o 10 metrów.
Każdy zawodnik oddawał 10 strzałów ocenianych.W przypadku uzyskania tej samej liczby punktów
przez zawodników o miejscu decydowała dogrywka.
W zawodach uczestniczyło 74 zawodników i zawodniczek ze szkół podstawowych
i ponadpodstawowych z terenu powiatu kolskiego i włocławskiego,
a także drużyny z Kutna.

Sędzią głównym turnieju był pan Mariusz Andrzejczak.
W trakcie imprezy zawodniczy skorzystali z ciepłego posiłku przygotowanego
przez kuchnie miejscowej szkoły.
Turniej zdominowali zawodnicy miejscowej szkoły, którzy zajęli zdecydowaną
większość czołowych lokat.


WYNIKI ZAWODÓW:
W rywalizacji drużynowej chłopców [ 3 osobowe zespoły ]

1 miejsce - SP nr 1 im. św. Jana Pawła II w Kłodawie [ II drużyna ] - 292 pkt.
w składzie: Maciej Kowalewski, Sebastian Dębski, Norwid Żurek
2 miejsce - SP nr 1 im. św. Jana Pawła II w Kłodawie [ I drużyna ] - 291 pkt.
w składzie: Wiktor Kochański, Kamil Szczęsny, Kamil Grygielski
3 miejsce - ZSP Kłodawa [ I drużyna ] - 285 pkt.
4 miejsce - ZSP Kłodawa [ II drużyna ] - 284 pkt.
5 miejsce - UKS „ Jedynka" w Kłodawie - 281 pkt.
6 miejsce – I LO PUL w Kutnie - 278 pkt.
W rywalizacji drużynowej dziewcząt [ 3 osobowe zespoły ]
1 miejsce - SP nr 1 im. św. Jana Pawła II w Kłodawie [ I drużyna ] - 296 pkt.
w składzie: Wiktoria Kowalewska, Magda Banasiak, Olga Izychart
2 miejsce - UKS „ Jedynka" w Kłodawie - 291 pkt. w składzie: Anna Bąbka
Wiktoria Frątczak, Izabela Augustyniak
3 miejsce - SP nr 1 im. św. Jana Pawła II w Kłodawie [ II drużyna ] - 290 pkt.
w składzie: Wiktoria Grabowska, Weronika Kańka, Nikola Augustyniak
4 miejsce - ZSR CKU Kościelec – 293 pkt.
5 miejsce - ZSP Kłodawa [ I drużyna ] - 278 pkt.
6 miejsce - ZSP Kłodawa [ II drużyna ] - 258 pkt.
W rywalizacji indywidualnej chłopców:
1 miejsce - Wiktor Kochański - SP nr 1 im. św. Jana Pawła II w Kłodawie – 99 pkt.
2 miejsce - Wiktor Wacławik – I LO PUL w Kutnie – 99 pkt.
3 miejsce - Kamil Szczęsny - SP nr 1 im. św. Jana Pawła II w Kłodawie – 99 pkt.
4 miejsce - Maciej Kowalewski - SP nr 1 im. św. Jana Pawła II w Kłodawie – 98 pkt.
5 miejsce - Oskar Rutkowski - UKS „Jedynka" w Kłodawie - 97 pkt.
6 miejsce – Norwid Żurek - SP nr 1 im. św. Jana Pawła II w Kłodawie – 97 pkt.
W rywalizacji indywidualnej dziewcząt:
1 miejsce - Magdalena Banasiak - SP nr 1 im. św.Jana Pawła II w Kłodawie - 100 pkt.
2 miejsce -Olga Izychart - SP nr 1 im. św. Jana Pawła II w Kłodawie – 98 pkt.
3 miejsce -Wiktoria Kowalewska - SP nr 1 im. św. Jana Pawła II w Kłodawie – 98 pkt.
4 miejsce -Wiktoria Frątczak - SP nr 1 im. św. Jana Pawła II w Kłodawie – 99 pkt.
5 miejsce – Anna Bąbka - UKS „ Jedynka" w Kłodawie – 98 pkt.
6 miejsce -Wiktoria Grabowska - SP nr 1 im. św. Jana Pawła II w Kłodawie – 97 pkt.
Pierwsza szóstka w każdej kategorii otrzymała dylomy,
a najlepsza trójka puchary,
które wręczyła dyrektor SP nr 1 im. św. Jana Pawła II w Kłodawie Beata Kołuda.

GRATULUJEMY!!!





7.10.2017r. zawodnicy nowo powstałego
Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jedynka”w Kłodawie
wzięli udział w 57 Jesiennych Zawodach Strzeleckich Ziemi Kaliskiej.

Drużyna UKS Jedynka Kłodawa w składzie:
Natalia Królikowska, Anna Piguła, Mariusz Andrzejczak
zajęła I miejsce

Każdy z zawodników w drużynie oddawał 10 strzałów z karabinu sportowego kal. 5,6 mm,
a jeden zawodnik z drużyny dodatkowo 10 strzałów z pistoletu sportowego kal.5,6 mm.
Wszyscy nasi juniorzy:
Natalia Królikowska, Anna Piguła, Magdalena Banasiak i Kamil Szczęsny
awansowali do finału konkurencji karabin sportowy, w którym spotkało się 8 najlepszych zawodników.
W finale każdy uczestnik oddawał 40 strzałów ocenianych.
Najlepiej spisała się Magdalena Banasiak, która zajęła II miejsce i otrzymała cenną nagrodę rzeczową.

Dodatkowo nagrodę rzeczową dla najmłodszego uczestnika zawodów
otrzymał Kamil Szczęsny.







STRZELCY WYBOROWI -
Sukces kłodawskich gimnazjalistów
FINAŁ CENTRALNY 56. ZAWODÓW STRZELECKICH "O SREBRNE MUSZKIETY - 2017’’
zadanie zlecone
Ministerstwa Obrony Narodowej
Wojskowemu Stowarzyszeniu "Sport - Turystyka - Obronność"
realizowanego przy współpracy i pomocy Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa MON
Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych
Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych
Brygady Wsparcia Dowodzenia Wielonarodowego Korpusu Północ - Wschód

Cywilno - Wojskowego Związku Sportowego "ZAWISZA" Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej


W dniach 11-13 września 2017 roku w Bydgoszczy odbył się
Finał Centralny 56 Zawodów Strzeleckich „O Srebrne Muszkiety – 2017”.
Pierwotnie zawody miały odbyć się w maju 2017r., jednak z uwagi na procedury organizacyjne termin został zmieniony.
Zawody odbywały się w obiektach Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego Zawisza Bydgoszcz .
W etapie centralnym uczestniczyły zwycięskie drużyny chłopców i dziewcząt z finałów wojewódzkich.
Wielkopolskę reprezentowało Gimnazjum nr 1 im. Świętego Jana Pawła II w Kłodawie w składzie:
drużyna dziewcząt:
Anna Piguła, Natalia Królikowska, Magdalena Banasiak
drużyna chłopców:
Kamil Szczęsny Maciej Kowalewski, Konrad Sieradzki.
Strzelano w konkurencji olimpijskiej 60 strzałów w pozycji leżącej z karabinka sportowego kal.5,6mm.,
do tarcz elektronicznych oddalonych o 50 metrów.

W klasyfikacji zespołowej dziewcząt w kategorii bez licencji kłodawska drużyna zajęła:
I MIEJSCE zostając MISTRZEM POLSKI
Dziewczęta zwyciężyły z wynikiem - 1743,4 pkt.
wyprzedzając drużynę (Mazowieckie)- II LO Siedlce- 1739,6 pkt.
oraz drużynę (Lubelskie) - LO Biłgoraj - 1723,4 pkt.
Wspaniale spisały się również w klasyfikacji indywidualnej:
I miejsce-Królikowska Natalia- 586,4pkt. MISTRZYNI POLSKI
II miejsce – Piguła Anna-586,1pkt. V-CE MISTRZYNI POLSKI

VII miejsce- Banasiak Magdalena-570,9pkt
W kategorii drużynowej chłopców drużyna w składzie:
Sieradzki Konrad, Kowalewski Maciej, Szczęsny Kamil zajęła:
IV miejsce z liczbą 1675,7pkt.
To niewątpliwy sukces i dowód na to, że wytrwała i sumienna praca pozwala osiągnąć cel.
Zawsze potrzebni są jednak Ci,
dzięki którym młodzi ludzie chcą się rozwijać, są pełni zapału i pozytywnej energii.
Od kilku lat młodzież rozwija swoje predyspozycje i umiejętności
pod kierunkiem Pana Mariusz Andrzejczaka- nauczyciela wychowania fizycznego,
trenera strzelectwa sportowego, a jednocześnie wielkiego pasjonatę sportu.
Dyrekcja oraz cała społeczność szkolna jest dumna z sukcesów osiąganych przez uczniów i nauczyciela.





25 czerwca 3 zawodników reprezentujących
Uczniowski Klub Sportowy
„Jedynka”
w Kłodawie

wzięło udział w 23 Otwartych Mistrzostwach Południowej Wielkopolski
w strzelectwie sportowym o Puchar ROLMEX SJ w Kaliszu.
Uczestnicy startowali w konkurencji karabin dowolny-
-20 strzałów leżąc.
Doskonale spisała się uczennica I klasy Magdalena Banasiak
zwyciężając z wynikiem 183 pkt.
Wyprzedzając o 1 punkt swojego trenera Mariusza Andrzejczaka [ II -miejsce ] .
VI lokatę wywalczył Kamil Szczęsny-uczeń klasy I .
GRATULUJEMY!!!





W sobotę 10.06.2017r. na strzelnicy w Parku Górnika w Kłodawie odbył się
VIII Powiatowy Turniej Strzelecki o Puchar Burmistrza Kłodawy.

Organizatorami turnieju byli:

1. Prezes powiatowej Organizacji Ligi Obrony Kraju- Andrzej Kowalewski
2. Dyrektor Gimnazjum nr 1 im. Świętego Jana Pawła II w Kłodawie-Beata Kołuda
3. Burmistrz Kłodawy- Robert Olejniczak
4. Prezes LOK w Kłodawie- Marian Wiśniewski
Walka toczyła się zgodnie z zasadami sportowymi. Wszystkim towarzyszył dobry nastrój.
Zacieśniła się również integracja między zespołami.
Niepokonanymi strzelcami są gimnazjaliści z kłodawskiej Jubilatki ,,Jedynki”.

Końcowe wyniki przedstawiają się następująco:
KATEGORIA DRUŻYNOWA:
JUNIOREK:

I miejsce- I drużyna Gimnazjum nr 1 im. Świętego Jana Pawła II w Kłodawie – 274 pkt.
II miejsce-II drużyna Gimnazjum nr 1 im. Świętego Jana Pawła II w Kłodawie – 248 pkt.
III miejsce- ZSP Kłodawa- 247 pkt.
JUNIORÓW:
I miejsce- I drużyna Gimnazjum nr 1 im. Świętego Jana Pawła II w Kłodawie – 268 pkt.
II miejsce- ZSR CKU Kościelec- 252 pkt.
III miejsce- II drużyna Gimnazjum nr 1 im. Świętego Jana Pawła II w Kłodawie – 170 pkt.
SENIORÓW:
I miejsce- Gimnazjum nr 1 im. Świętego Jana Pawła II w Kłodawie – 274 pkt.
II miejsce- ZSP Kłodawa- 268 pkt.
III miejsce- Klub LOK KSK Kłodawa-254 pkt.
KATEGORIA INDYWIDUALNA:
JUNIORKI:

I miejsce- Magdalena Banasiak- Gimnazjum nr 1 im. Świętego Jana Pawła II w Kłodawie- 96 pkt.
II miejsce- Anna Piguła- Gimnazjum nr 1 im. Świętego Jana Pawła II w Kłodawie- 91 pkt.
III miejsce- Weronika Michalak- Gimnazjum nr 1 im. Świętego Jana Pawła II w Kłodawie- 89 pkt.
JUNIORZY:
I miejsce- Maciej Kowalewski- Gimnazjum nr 1 im. Świętego Jana Pawła II w Kłodawie- 91 pkt.
II miejsce- Konrad Ostróżka- ZSR CKU Kościelec- 90 pkt.
III miejsce-Konrad Sieradzki- Gimnazjum nr 1 im. Świętego Jana Pawła II w Kłodawie- 89 pkt.
SENIORZY:
I miejsce-Mariusz Andrzejczak- Gimnazjum nr 1 im. Świętego Jana Pawła II w Kłodawie- 96 pkt.
II miejsce-Paweł Paluszkiewicz- ZSP Kłodawa- 93 pkt.
III miejsce-Filip Fiałkowski- KSK Kłodawa-93 pkt.
Na zakończenie turnieju uczestnicy otrzymali gratulacje, puchary, dyplomy.
Wszyscy mogli też skosztować grochówki przygotowanej przez pracowników kuchni
Gimnazjum nr 1 im. Świętego Jana Pawła II
w Kłodawie.





STRZELECTWO SPORTOWE
W dniu 27.05.2017. na strzelnicy sportowej w Ruszkowie pod Kołem
odbyły się XVII Zawody Strzeleckie o Puchar Starosty Kolskiego.
Zwycięską passę podtrzymały drużyny naszego Gimnazjum triumfując w kategorii juniorów i juniorek.

Wyniki kategorii drużynowej chłopców:

1 miejsce-Szkolne Koło LOK Gimnazjum nr 1 w Kłodawie – 267 pkt.
2 miejsce-SK LOK ZSRCKU Kościelec – 253 pkt.
3 miejsce- LOK LO Koło – 221 pkt.
Nasz drużyna wystąpiła w składzie: Konrad Sieradzki, Maciej Kowalewski, Wiktor Wacławik.
Wyniki kategorii drużynowej dziewcząt:
1 miejsce-Szkolne Koło LOK Gimnazjum nr 1 w Kłodawie – 267 pkt.-I druż.
2 miejsce-Szkolne Koło LOK Gimnazjum nr 1 w Kłodawie – 251 pkt.-II druż.
3 miejsce- SK LOK ZSRCKU Kościelec – 247 pkt.
Nasz drużyna wystąpiła w składzie:
I druż.- Anna Piguła, Magdalena Banasiak, Natalia Królikowska.
II druż.-Olga Izychart,Wiktoria Kowalewska,Wiktoria Frątczak
Wyniki kategorii indywidualnej chłopców:
1 miejsce – Kołodziejski Sebastian - ZSRCKU Kościelec – 91 pkt.
2 miejsce – Wacławik Wiktor - Gimnazjum nr 1 w Kłodawie – 90 pkt.
3 miejsce – Kowalewski Maciej - Gimnazjum nr 1 w Kłodawie – 89 pkt.
Wyniki kategorii indywidualnej dziewcząt:
1 miejsce – Magdalena Banasiak – Gimnazjum nr 1 w Kłodawie – 93 pkt.
2 miejsce – Olga Izychart - Gimnazjum nr 1 w Kłodawie – 89 pkt.
3 miejsce – Kamila Szafrańska – ZSRCKU Kościelec – 89 pkt.
Gratulujemy!







We wtorek 18maja 2017r. od 9.00 do 15.00 na Strzelnicy Miejskiej w Słupcy
trwał finał 56 Wojewódzkich Zawodów Strzeleckich
„O Srebrne Muszkiety”
pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Ministra Obrony Narodowej.
Organizatorami finału wojewódzkiego było
Kuratorium Oświaty w Poznaniu,
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Słupcy
i Stowarzyszenie ,,Z Wiatrem i pod Wiatr”


Uczestniczyli w nim uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów z terenu Wielkopolski.
Na wtorkowych zawodach uczestniczyło 18 najlepszych drużyn z Wielkopolski.
Każdy z uczestników miał do oddania 40 strzałów do tarczy w czasie 50 min.
Zwycięzcy w kategorii dziewcząt i chłopców pojadą na finał centralny do Bydgoszczy,
który odbędzie się w dniach 29 – 31 maja 2017r.
Tam główną nagrodą są prawdziwe srebrne muszkiety.


Klasyfikacja drużynowa w kategorii dziewcząt:
1. Gimnazjum nr1 im. Świętego Jana Pawła II w Kłodawie 1107 pkt.
2. Gimnazjum nr 2 w Lesznie 1058 pkt.
3. ZSE Leszno 1022 pkt.
Klasyfikacja indywidualna w kategorii dziewcząt:
1. Królikowska Natalia 377 pkt. Gimnazjum nr1 im. Świętego Jana Pawła II w Kłodawie
2. Szafrańska Kamila 374 pkt. ZSR CKU Kościelec
3. Banasiak Magdalena 366 pkt. Gimnazjum nr1 im. Świętego Jana Pawła II w Kłodawie
Klasyfikacja drużynowa chłopców:
1. Gimnazjum nr 1 im. Świętego Jana Pawła II w Kłodawie 1040 pkt
2. ZS Bolechowo 1038 pkt.
3. III LO w Lesznie 1010 pkt.
Klasyfikacja indywidualna chłopców:
1. Sierczyński Jakub 367 pkt.
2. Ostróżka Konrad 357 pkt.
3. Ciećmierowski Jakub 355 pkt.




ZAKOŃCZENIE II EDYCJI SZKOLNEJ LIGI
STRZELECKIEJ W ROKU SZKOLNYM 2016/2017
ZAWODNICY GIMNAZJUM NR 1 W KŁODAWIE
NAJLEPSI !!!


12 kwietnia w Zespole Szkół ponadgimnazjalnych w Kłodawie odbyła się
V-ostatnia runda Szkolnej Ligi Strzeleckiej pod patronatem Starosty Kolskiego.
Zawody otworzył Prezes Zarządu Powiatowego LOK w Kole pan Andrzej Kowalewski.
Strzelano z karabinków pneumatycznych o sile wyrzutu do 7,5 kJ
do tarcz oddalonych o 10 metrów w postawie leżącej.
WYNIKI V RUNDY SZKOLNEJ LIGI STRZELECKIEJ
KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA:
1 miejsce-Gimnazjum nr 1 im.Świętego Jana Pawła II w Kłodawie – 584 pkt.-I druż.
2 miejsce-Gimnazjum nr 1 im.Świętego Jana Pawła II w Kłodawie – 577 pkt.-II druż.
3 miejsce-Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodawie - 577 pkt.- I druż.
4 miejsce- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodawie - 572 pkt.- II druż.
5 miejsce-ZSRCKU Kościelec - 563 pkt.- I druż.
6 miejsce-ZSRCKU Kościelec - 562 pkt.- IIdruż.
KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA DZIEWCZĄT:
1 miejsce- Weronika Michalak - Gimnazjum nr 1 w Kłodawie – 99 pkt.
1 miejsce- Magdalena Banasiak - Gimnazjum nr 1 w Kłodawie – 99 pkt.
1 miejsce- Wiktoria Frątczak - Gimnazjum nr 1 w Kłodawie – 99 pkt.
KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA CHŁOPCÓW:
1 miejsce – Konrad Sieradzki - Gimnazjum nr 1 w Kłodawie – 99 pkt.
2 miejsce – Krzysztof Bojanowski – ZSP Kłodawa - 99 pkt.
WYNIKI KOŃCOWE II EDYCJI SZKOLNEJ LIGI STRZELECKIEJ

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA:

1 miejsce-Gimnazjum nr 1 im.Świętego Jana Pawła II w Kłodawie – 2923 pkt.-I druż.

2 miejsce-Gimnazjum nr 1 im.Świętego Jana Pawła II w Kłodawie – 2887 pkt.-II druż.

3 miejsce-Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodawie - 2868 pkt.- I druż.
4miejsce- ZSRCKU Kościelec -2853 pkt.- I druż.
5miejsce- Liceum Ogólnokształcące w Kole -2769 pkt.
6miejsce- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodawie - 2745 pkt.- II druż.
7miejsce-ZSRCKU Kościelec -2607 pkt.- II druż.
8miejsce-Gimnazjum w Dąbiu -2371 pkt.-I druż.
9miejsce-Gimnazjum w Dąbiu -2260 pkt.-II druż.
10miejsce-Zespół Szkół Lubraniec – Marysin -2249 pkt.
11miejsce- Liceum Ogólnokształcące w Kowalu -1329 pkt.
12miejsce- SLO Choceń -938 pkt.
13miejsce-SZSZ Choceń -458 pkt.

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA DZIEWCZĄT:

1 miejsce – Magdalena Banasiak - Gimnazjum nr 1 w Kłodawie -491 pkt.
2 miejsce – Weronika Michalak - Gimnazjum nr 1 w Kłodawie -489 pkt.
3 miejsce – Natalia Królikawska- Gimnazjum nr 1 w Kłodawie -489 pkt.
4 miejsce – Anna Piguła - Gimnazjum nr 1 w Kłodawie -489 pkt.
5 miejsce – Wiktoria Kowalewska- Gimnazjum nr 1 w Kłodawie -489 pkt.
6 miejsce – Olga Izychart- Gimnazjum nr 1 w Kłodawie -489 pkt.
Sklasyfikowanych zostało 54 zawodniczek.
KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA CHŁOPCÓW:
1 miejsce – Konrad Sieradzki - Gimnazjum nr 1 w Kłodawie -492 pkt.
2 miejsce – Kamil Grygielski - Gimnazjum nr 1 w Kłodawie -489 pkt.
3 miejsce – Marcin Ostróżka - ZSP Kłodawa -487 pkt.
4 miejsce – Konrad Ostrózka- ZSRCKU Kościelec -487 pkt.
5 miejsce – Krzysztof Bojanowski - ZSP Kłodawa -484 pkt.
6 miejsce – Maciej Kowalewski - Gimnazjum nr 1 w Kłodawie -483 pkt.
Kamil Szczęsny- Gimnazjum nr 1 w Kłodawie -483 pkt.
Sklasyfikowanych zostało 67 zawodników.
Każda ze szkół uczestniczących w lidze otrzymała rękawicę strzelecką.
Najlepsza drużyna zdobyła kurtkę strzelecką,
II drużyna pas strzelecki i rękawicę strzelecką,
a III drużyna pas strzelecki.
Cenne nagrody ufundowało starostwo powiatowe w Kole.

GRATULUJEMY NASZYM ZAWODNIKOM !!!







III runda Szkolnej Ligi Strzeleckiej
2 marca 2017 roku w Gimnazjum nr 1 im. Świętego Jana Pawła II w Kłodawie

Odbyła się kolejna runda II edycji Szkolnej Ligi Strzeleckiej.

W zawodach wystartowała rekordowa liczba 99 zawodników i zawodniczek
z 8 szkół z powiatu kolskiego i włocławskiego.
Zawodnicy oddawali po 10 strzałów z karabinka pneumatycznego do tarcz oddalonych o 10 metrów.
Uczniowie byli klasyfikowani indywidualnie jak i drużynowo [drużyna składa się z 3 dziewcząt i 3 chłopców ] .
W trakcie rozgrywek uczestnicy mogli posilić się smaczną zupą przygotowaną przez kucharki miejscowego gimnazjum.
Puchary dla strzelców ufundował Burmistrz Kłodawy.
Naszą szkołę reprezentowały 4 drużyny.
III i IV drużyna występują poza konkursem
[regulamin ligi dopuszcza wystawienie przez szkołę 2 drużyn w konkursie].
Turniej udał się doskonale pod względem organizacyjnym i sportowym.

I miejsce zajęła I-drużyna w składzie:
Weronika Michalak, Natalia Królikowska,
Anna Piguła, Konrad Sieradzki, Maciej Kowalewski i Kamil Szczęsny.


Tylko o 5 pkt. gorszy wynik uzyskała nasza II – drużyna w składzie:
Wiktoria Kowalewska, Magdalena Banasiak, Olga Izychart,
Kamil Grygielski, Sebastian Dębski, Sebastian Marciniak.

WYNIKI ZAWODÓW:
Klasyfikacja drużynowa:
1 miejsce – I druż. Gimnazjum nr 1 w Kłodawie – 588 punktów
2 miejsce –II druż. Gimnazjum nr 1 w Kłodawie – 583 punkty
3 miejsce – I druż. ZSP Kłodawa - 578 punktów
Klasyfikacja indywidualna dziewcząt:
1 miejsce – Natalia Królikowska - Gimnazjum nr 1 w Kłodawie – 99 pkt.
2 miejsce – Magdalena Banasiak - Gimnazjum nr 1 w Kłodawie – 98 pkt.
3 miejsce – Wiktoria Kowalewska - Gimnazjum nr 1 w Kłodawie - 98 pkt.
Klasyfikacja indywidualna chłopców:
1 miejsce – Kamil Grygielski - Gimnazjum nr 1 w Kłodawie – 100 pkt.
2 miejsce – Konrad Sieradzki - Gimnazjum nr 1 w Kłodawie – 100 pkt.
3 miejsce – Szymon Pawlak – LO Koło – 99 pkt.
GRATULUJEMY!






SZKOLNA LIGA STRZELECKA

24 stycznia 2017 r. w Liceum Ogólnokształcącym w Kole odbyła się II runda
kolejnej edycji Szkolnej Ligi Strzeleckiej z karabinka pneumatycznego do tarcz w odległości 10 metrów.

Drużyna liczy 6 zawodników [3 chłopców i 3 dziewczyny].
Każda szkoła może wystawić 2 drużyny w kategorii drużynowej.

Nasza szkoła wystawiła 3 drużyny – drużyna III klasyfikowana poza konkursem.

Wszyscy zawodnicy rywalizują również w klasyfikacji indywidualnej.


Wyniki w klasyfikacji indywidualnej chłopców:
1 miejsce – Marcin Ostróżka - ZSP Kłodawa - 99 pkt.
2 miejsce - Konrad Sieradzki - Gimn. nr 1 w Kłodawie - 98 pkt.
3 miejsce - Kamil Szczęsny - Gimn. nr 1 w Kłodawie - 98 pkt.


Wyniki w klasyfikacji indywidualnej dziewczyn:
. 1 miejsce – Anna Piguła - Gimn. nr 1 w Kłodawie - 100 pkt.
2 miejsce – Marta Nitecka - ZSP Kłodawa - 99 pkt.
3 miejsce – Natalia Królikowska - Gimn. nr 1 w Kłodawie - 99 pkt.


Wyniki w klasyfikacji drużynowej:
1 miejsce – Gimnazjum nr 1 im.Swiętego Jana Pawła II w Kłodawie – 589 pkt.- I dr.
2 miejsce – ZSP Kłodawa – 579 pkt. - I drużyna
3 miejsce – ZSR CKU Kościelec – 572 pkt.-I drużyna
4 miejsce – Gimnazjum nr 1 im.Swiętego Jana Pawła II w Kłodawie – 571 pkt.- II dr.
5 miejsce – LO Koło – 555 pkt.
6 miejsce – ZSP Kłodawa – 541 pkt. - II dr.
7 miejsce – LO Kowal - 499 pkt.
8 miejsce – Zespól Szkół w Marysinie – 467 pkt.
9 miejsce – Gimnazjum w Dąbiu – 387 pkt – I drużyna
10 miejsce - ZSR CKU Kościelec – 369 pkt.-II drużyna
11 miejsce – Gimnazjum w Dąbiu – 303 pkt. - II drużyna


PK-Gimnazjum nr 1 im.Swiętego Jana Pawła II w Kłodawie – 539 pkt.- III drużyna

Opiekunem i trenerem naszych zawodników jest pan Mariusz Andrzejczak.
GRATULUJEMY WYNIKÓW !!!!!



SZKOLNA LIGA STRZELECKA




15 grudnia 2016 r. w ZSR CKU Kościelec
odbyła się I runda kolejnej edycji

Szkolnej Ligi Strzeleckiej.


Strzelanie odbywa się z karabinka pneumatycznego do tarcz w odległości 10 metrów.
Drużyna liczy 6 zawodników [3 chłopców i 3 dziewczyny].
Każda szkoła może wystawić 2 drużyny w kategorii drużynowej.
Nasza szkoła wystawiła 4 drużyny – drużyna III i IV klasyfikowane poza konkursem.
Wszyscy zawodnicy rywalizują również w klasyfikacji indywidualnej.



Wyniki w klasyfikacji indywidualnej chłopców:
1 miejsce – Krzysztof Bojanowski - ZSP Kłodawa - 98 pkt.
2 miejsce – Marcin Ostróżka - ZSP Kłodawa - 98 pkt.
3 miejsce – Konrad Ostróżka - ZSR CKU Kościelec - 97 pkt.
4 miejsce – Kamil Grygielski - Gimn. nr 1 w Kłodawie - 97 pkt.
5 miejsce – Szymon Pawlak - LO Koło - 96 pkt.
6 miejsce - Konrad Sieradzki - Gimn. nr 1 w Kłodawie - 96 pkt.
Adam Cieniecki - Gimn. nr 1 w Kłodawie - 96 pkt.
Kamil Szczęsny - Gimn. nr 1 w Kłodawie - 96 pkt.
Patryk Jaworski - ZSP Kłodawa - 96 pkt.


Wyniki w klasyfikacji indywidualnej dziewczyn:
1 miejsce – Kamila Szafrańska – ZSR CKU Kościelec – 98 pkt.
2 miejsce – Magdalena Banasiak - Gimn. nr 1 w Kłodawie - 98 pkt.
3 miejsce – Klaudia Szałek – ZSR CKU Kościelec – 97 pkt.
4 miejsce – Weronika Michalak - Gimn. nr 1 w Kłodawie - 97 pkt.
Wiktoria Kowalewska - Gimn. nr 1 w Kłodawie - 97 pkt.
Banasiak Daria - ZSR CKU Kościelec – 97 pkt.



Wyniki w klasyfikacji drużynowej:

1 miejsce – Gimnazjum nr 1 im.Swiętego Jana Pawła II w Kłodawie – 572 pkt.- II dr.
2 miejsce – Gimnazjum nr 1 im.Swiętego Jana Pawła II w Kłodawie – 572 pkt.- I dr.
3 miejsce – ZSR CKU Kościelec – 569 pkt.-I drużyna
4 miejsce – ZSP Kłodawa – 561 pkt. - I drużyna
5 miejsce – ZSR CKU Kościelec – 555 pkt.-II drużyna
6 miejsce – LO Koło – 553 pkt.
7 miejsce – ZSP Kłodawa – 533 pkt.
8 miejsce – Zespól Szkół w Marysinie – 439 pkt.
9 miejsce – Gimnazjum w Dąbiu – 394 pkt – I drużyna
10 miejsce – Gimnazjum w Dąbiu – 378 pkt. - II drużyna
PK-Gimnazjum nr 1 im. Świętego Jana Pawła II w Kłodawie – 537 pkt.- III drużyna
Gimnazjum nr 1 im. Świętego Jana Pawła II w Kłodawie – 531 pkt.- IV drużyna
Opiekunem i trenerem naszych drużyn jest pan Mariusz Andrzejczak.
GRATULUJEMY!








BARBÓRKOWY TURNIEJ STRZELECKI
o PUCHAR ZARZĄDU KOPALNI SOLI
„KŁODAWA” S.A.



9 grudnia 2016 r. w hali sportowej Gimnazjum nr 1 im. Świętego Jana Pawła II
w Kłodawie odbył się turniej strzelecki z karabinka pneumatycznego
z okazji Święta Górników.

Fundatorem nagród była kopalnia soli „Kłodawa' S.A.
Organizatorem turnieju było Gimnazjum nr 1 im. Świętego Jana Pawła II w Kłodawie,
oraz
funkcjonujące w szkole Szkolne Koło Ligi Obrony Kraju.





W turnieju uczestniczyła rekordowa liczba 92 zawodników i zawodniczek
reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne i gimnazjalne
z terenu powiatów kolskiego i włocławskiego.
Turniej otworzył Członek Zarządu Kopalni Soli „Kłodawa” S.A. pan Marek Skrzypczak.
Klasyfikacja prowadzona była w kategorii drużynowej [3 dziewczyny + 3 chłopców]
oraz w kategorii drużynowej dziewcząt i chłopców.



WYNIKI TURNIEJU:

KATEGORIA DRUŻYNOWA:


1 MIEJSCE-555 PKT.-I DRUŻYNA GIMNAZJUM NR 1 W KŁODAWIE
2 MIEJSCE-553 PKT.-I DRUŻYNA ZSP W KŁODAWIE
3 MIEJSCE-551 PKT.-ZSR CKU KOŚCIELEC
4 MIEJSCE-546 PKT.-LO KOŁO
5 MIEJSCE-524 PKT.-II DRUŻYNA GIMNAZJUM NR 1 W KŁODAWIE
6 MIEJSCE-517 PKT.-III DRUŻYNA GIMNAZJUM NR 1 W KŁODAWIE

7 MIEJSCE-511 PKT.-I DRUŻYNA GIMNAZJUM W DĄBIU
8 MIEJSCE-498 PKT.-II DRUŻYNA GIMNAZJUM W DĄBIU
9 MIEJSCE-497 PKT.-II DRUŻYNA ZSP W KŁODAWIE
10 MIEJSCE-485 PKT.-SLO CHOCEŃ
11 MIEJSCE-451 PKT.-LO KOWAL
12 MIEJSCE-427 PKT.-ZS MARYSIN-LUBRANIEC
13 MIEJSCE-417 PKT.-SZSZ CHOCEŃ


KATEGORIA INDYWIDUALNA DZIEWCZĄT:



1 MIEJSCE-99 PKT.-SANDRA STELMACHOWSKA-SLO CHOCEŃ
2 MIEJSCE-99 PKT.-WIKTORIA KOWALEWSKA-GIMN. NR 1 w KŁODAWIE
3 MIEJSCE-98 PKT.-KAMILA SZAFRAŃSKA-ZSR CKU KOŚCIELEC
4 MIEJSCE-98 PKT.-WERONIKA BRYŁKA-ZSP KŁODAWA
5 MIEJSCE-97 PKT.-ANGELIKA SADOWSKA-ZSP KŁODAWA
6 MIEJSCE-96 PKT.-WERONIKA MICHALAK-GIMN. NR 1 w KŁODAWIE


KATEGORIA INDYWIDUALNA CHŁOPCÓW:



1 MIEJSCE-99 PKT.-MARCIN OSTRÓŻKA-ZSP KŁODAWA
2 MIEJSCE-98 PKT.-DANIEL GRZELAK-GIMNAZJUM DĄBIE
3 MIEJSCE-97 PKT.-KONRAD SIERADZKI-GIMN. NR 1 w KŁODAWIE
4 MIEJSCE-96 PKT.-PATRYK JAWORSKI-ZSP KŁODAWA
5 MIEJSCE-96 PKT.-JAKUB KAŹMIERSKI-GIMNAZJUM DĄBIE
6 MIEJSCE-95 PKT.-MICHAŁ KICIŃSKI-LO KOŁO
PUCHARY, MEDALE I DYPLOMY
WRĘCZYŁA PANI ANNA ŚLIWKA
w-ce DYREKTOR GIMNAZJUM NR 1 IMIENIA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II
W KŁODAWIE.

W trakcie rozgrywek zawodnicy i opiekunowie zjedli smaczną zupę w stołówce szkolnej.
GRATULUJEMY WYNIKÓW!!







7 czerwca odbyła się ostatnia runda Szkolnej Ligi Strzeleckiej
Gospodarzem turnieju było
Gimnazjum nr 1 im.Świętego Jana Pawła II w Kłodawie.
Strzelanie odbywało się z karabinka pneumatycznego w pozycji leżącej i stojącej do tarcz -dystans 10 metrów.

WYNIKI 5 RUNDY SZKOLNEJ LIGI STRZELECKIEJ:


Klasyfikacja drużynowa:
1 miejsce-Gimnazjum nr 1 im.Świętego Jana Pawła II w Kłodawie I drużyna-1154 pkt.
2 miejsce-Gimnazjum nr 1 im.Świętego Jana Pawła II w Kłodawie II drużyna-1130 pkt.

3 miejsce- ZSRCKU Kościelec II drużyna -1112 pkt.

Klasyfikacja indywidualna chłopców:
1 miejsce - Ostróżka Konrad-ZSRCKU Kościelec -193 pkt.
2 miejsce - Grochociński Patryk-ZSRCKU Kościelec -192 pkt.
3 miejsce – Wacławik Wiktor – Gimnazjum nr 1 w Kłodawie -191 pkt.
Klasyfikacja indywidualna dziewcząt:
1 miejsce – Michalak Weronika - Gimnazjum nr 1 w Kłodawie -196 pkt.
2 miejsce – Rybińska Sandra - Gimnazjum nr 1 w Kłodawie -196 pkt.
3 miejsce – Piguła Anna - Gimnazjum nr 1 w Kłodawie - 196 pkt.

Nagrody ufundowała i wręczyła dyrektor Gimnazjum nr 1 im.Świętego Jana Pawła II
w Kłodawie
pani Beata Kołuda.
Następnie podsumowano wyniki końcowe Szkolnej Ligi Strzeleckiej.
Puchary ufundował Starosta Kolski,
a wręczyła je zwycięzcom Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu
pani Anna Pajor.


WYNIKI SZKOLNEJ LIGI STRZELECKIEJ:
Klasyfikacja drużynowa:
1 miejsce-Gimnazjum nr 1 im.Świętego Jana Pawła II w Kłodawie I drużyna-3513 pkt.
2 miejsce-Gimnazjum nr 1 im.Świętego Jana Pawła II w Kłodawie II drużyna-3449 pkt.

3 miejsce- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodawie -3396 pkt.
4 miejsce- ZSRCKU Kościelec I drużyna -3337 pkt.
5 miejsce- ZSRCKU Kościelec II drużyna -3318 pkt.
6 miejsce- Liceum Ogólnokształcące w Kole -3061 pkt.
Klasyfikacja indywidualna chłopców:
1 miejsce- Ostróżka Konrad- ZSRCKU Kościelec - 582 pkt.
2 miejsce- Wacławik Wiktor- Gimnazjum nr 1 w Kłodawie - 580 pkt.
3 miejsce- Sieradzki Konrad- Gimnazjum nr 1 w Kłodawie - 580 pkt.

4 miejsce- Ostróżka Marcin- ZSP w Kłodawie - 578 pkt.
5 miejsce- Kowalewski Maciej- Gimnazjum nr 1 w Kłodawie - 577 pkt.
6 miejsce- Nowacki Dawid- ZSP W Kłodawie - 573 pkt.


Klasyfikacja indywidualna dziewcząt:
1 miejsce- Rybińska Sandra- Gimnazjum nr 1 w Kłodawie -595 pkt.
2 miejsce- Królikowska Natalia- Gimnazjum nr 1 w Kłodawie -593 pkt.
3 miejsce- Piguła Anna- Gimnazjum nr 1 w Kłodawie -591 pkt.
4 miejsce- Michalak Weronika- Gimnazjum nr 1 w Kłodawie -591 pkt.
5 miejsce- Szafrańska Kamila- Gimnazjum nr 1 w Kłodawie -582 pkt.
6 miejsce- Wastowska Oliwia- Gimnazjum nr 1 w Kłodawie -573 pkt.
GRATULUJEMY SUKCESÓW!!!!!!!!!!!!!!!




GRATULUJEMY!



GRATULUJEMY!







28 maja 2016 roku na strzelnicy w Parku Górnika
odbyła się kolejna edycja zawodów strzeleckich nad którą patronat objął Burmistrz Kłodawy.
Strzelanie odbywało się z karabinka sportowego typu kbks, kaliber 5,6 mm.
Strzelano do tarcz typu TS-1 ustawionych w odległości 50 m.
W turnieju brali udział juniorzy,juniorki i seniorzy z powiatu kolskiego.

WYNIKI TURNIEJU:

Klasyfikacja drużynowa:
Juniorów: 1 miejsce - Gimnazjum nr 1 w Kłodawie - 273 pkt.
2 miejsce - ZSRCKU Kościelec - 250 pkt.
3 miejsce - SK ZSP Kłodawa - 235 pkt.
Juniorek: 1 miejsce - Gimnazjum nr 1 w Kłodawie - 277 pkt.
2 miejsce - Gimnazjum nr 1 w Kłodawie - 268 pkt.
3 miejsce - ZSRCKU Kościelec - 236 pkt.
Seniorów:1 miejsce - LOK KSK Kłodawa I - 265 pkt.
2 miejsce - LOK Osiek Wielki - 249 pkt.
3 miejsce - LOK KSK Kłodawa IV - 248 pkt.
Klasyfikacja indywidualna:
Juniorów: 1 miejsce – Wacławik Wiktor -Gimnazjum nr 1 w Kłodawie – 94 pkt.
2 miejsce – Fijałkowski Filip - Gimnazjum nr 1 w Kłodawie – 92 pkt.
3 miejsce – Jaworski Patryk - Gimnazjum nr 1 w Kłodawie – 90 pkt.
Juniorek: 1 miejsce – Piguła Anna - Gimnazjum nr 1 w Kłodawie - 94 pkt.
2 miejsce – Szafrańska Kamila - Gimnazjum nr 1 w Kłodawie - 93 pkt.
3 miejsce – Rybińska Sandra - Gimnazjum nr 1 w Kłodawie - 92 pkt.
Seniorów:1 miejsce – Andrzejczak Mariusz - KSK Kłodawa - 96 pkt.
2 miejsce – Śliwka Karol - LOK Osiek Wielki - 88 pkt.
3 miejsce – Kapuściński Kazimierz -LOK Izomer Czołowo - 87 pkt.


ORGANIZATORZY TURNIEJU:

URZĄD GMINY KŁODAWA,
GIMNAZJUM NR 1 im.ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II w KŁODAWIE,
LOK KSK KŁODAWA









21 maja 2016r. Na strzelnicy kulowej w Ruszkowie odbyły się
XVI Zawody Strzeleckie o Puchar Starosty Kolskiego.




Naszą szkołę reprezentowały 2 drużyny dziewcząt i 1 drużyna chłopców.
Miło nam zakomunikować ze po raz kolejny zwyciężyliśmy w tym turnieju
zajmując wszystkie pierwsze miejsca.
>

Drużyna dziewcząt:
Rybińska Sandra, Szafrańska Kamila i Piguła Anna zajęła
I miejsce z wynikiem -266 pkt.
II miejsce zajęła II drużyna Gimnazjum nr 1 im. Świętego Jana Pawła II w Kłodawie-243 pkt.
III miejsce – SK LOK ZSRCKU Kościelec -231 pkt.
W kategorii juniorów
I miejsce - zawodnicy naszego Gimnazjum z wynikiem –266 pkt
II miejsce – SK LOK ZSP Kłodawa – 248 pkt.
III miejsce – SK LOK ZSRCKU Kościelec – 238 pkt.


W kategorii indywidualnej dziewcząt:
I miejsce – Kamila Szafrańska - 92 pkt.- Gimnazjum nr 1 w Kłodawie
II miejsce – Anna Piguła - 91 pkt. - Gimnazjum nr 1 w Kłodawie
III miejsce – Michalak Weronika - 89 pkt. - Gimnazjum nr 1 w Kłodawie


W kategorii indywidualnej chłopców:

I miejsce – Maciej Kowalewski - 96 pkt. - Gimnazjum nr 1 w Kłodawie
II miejsce – Konrad Sieradzki - 87 pkt. - Gimnazjum nr 1 w Kłodawie
III miejsce – Dawid Nowacki - 86 pkt.- ZSP Kłodawa
GRATULUJEMY!!!













NASZE ZAWODNICZKI MISTRZYNIAMI

WIELKOPOLSKI!!!






W dniu 12 maja 2016r. odbył się we Wrześni Finał Wojewódzki
55 Zawodów Strzeleckich o „Srebrne Muszkiety-2016”.

Organizatorem Turnieju było Kuratorium Oświaty i Wychowania
w Poznaniu.

W zawodach uczestniczyły 22 zespoły ze szkół ponadgimnazjalnych
i gimnazjalnych w kategorii dziewcząt i chłopców.

Strzelanie odbywało się z karabinu sportowego kaliber 5,6 mm o zamkniętych przyrządach celowniczych i wadze do 5 kg.


Konkurencja:
-strzelanie 40 strzałów w postawie leżącej,
-odległość strzelania 50 metrów,
-tarcza TS-1-154,4/112.2 mm,
-czas strzelania 50 min.


Naszą szkołę reprezentowali:
1.Kamila Szafrańska -klasa III a
2.Sandra Rybińska -klasa III c
3.Anna Piguła -klasa II c
4.Natalia Królikowska -klasa II b – rezerwowa
5.Wiktor Wacławik -klasa III c
6.Konrad Sieradzki -klasa II c
7.Maciej Kowalewski -klasa I b




WYNIKI FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO WE WRZEŚNI:


KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA CHŁOPCÓW:



I miejsce-III LO Leszno- 1090 pkt.
II miejsce- ZS Bolechowo- 1052 pkt.
III miejsce- Gimnazjum nr 1 im. Świętego Jana Pawła II w Kłodawie- 1007 pkt.


KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA CHŁOPCÓW:
I miejsce – Ignasiak Marcin – ZS Bolechowo - 379 pkt.
II miejsce – Łukasz Skotarek – III LO Leszno – 370 pkt.
III miejsce – Jakub Sierczyński – III LO Leszno – 367 pkt.


KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA DZIEWCZĄT:

I miejsce - Gimnazjum nr 1 im. Świętego Jana Pawła II w Kłodawie-1089 pkt.
II miejsce - ZS Bolechowo - 997 pkt.
III miejsce – ZS Hotelarskich Kalisz- 982 pkt.


KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA DZIEWCZĄT:
I miejsce -Kamila Szafrańska-Gimnazjum nr 1 w Kłodawie – 367 pkt.
II miejsce – Anna Piguła-Gimnazjum nr 1 w Kłodawie – 367 pkt.
III miejsce – Magdalena Krawczyk – ZS Hotelarskich Kalisz – 362 pkt.

Drużyny: Gimnazjum nr 1 im. Świętego Jana Pawła II w Kłodawie[dziewcząt]
i III LO Leszno [chłopcy] reprezentować będą Wielkopolskę na
Finale Centralnym, który odbędzie się w obiekcie Zawiszy Bydgoszcz
w dniach 30.05-1.06 2016r.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH
SUKCESÓW












SZKOLNA LIGA STRZELECKA

15 kwietnia 2016r. w hali sportowej Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Choceniu
odbyła się 3 runda Szkolnej Ligi Strzeleckiej,
której patronuje Starosta Kolski.





Cieszyć mogą coraz lepsze wyniki osiągane przez zawodników i zawodniczki.
Tak więc jeden z głównych celów Ligi Strzeleckiej, podnoszenie poziomu sportowego, został osiągnięty.
Swoją dominację potwierdziły drużyny z Kłodawy.
Kolejność drużyn była taka jak w dwóch pierwszych zawodach
.





KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA:



1.Gimnazjum nr 1 im. Świętego Jana Pawła II-1 drużyna -593/600 pkt.
2.Gimnazjum nr 1 im. Świętego Jana Pawła II-2 drużyna -589 pkt.
3.Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodawie -586 pkt.
4.ZSR CKU Kościelec – 1 drużyna -565 pkt.
5.Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Choceniu -530 pkt.
Liceum Ogólnokształcące w Kole -530 pkt.
7.Społeczna Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Choceniu -518 pkt.
8.Zespół Szkół Marysin-Lubraniec -507 pkt.
9.Gimnazjum w Dąbiu – 2 drużyna -484 pkt.
ZSR CKU Kościelec-2 drużyna -484 pkt.
11.Gimnazjum w Dąbiu -1 drużyna -474 pkt.



KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA DZIEWCZĄT:
1.Sandra Rybińska - Gimnazjum nr 1 w Kłodawie - 100 pkt.
2.Anna Piguła - Gimnazjum nr 1 w Kłodawie - 100 pkt.
3.Weronika Michalak - Gimnazjum nr 1 w Kłodawie - 100 pkt.
4.Patrycja Jaśkiewicz - ZSR CKU Kościelec - 100 pkt.
5.Kamila Szafrańska - Gimnazjum nr 1 w Kłodawie - 99 pkt.
Natalia Królikowska - Gimnazjum nr 1 w Kłodawie - 99 pkt.


KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA CHŁOPCÓW:

1.Marcin Ostróżka - ZSP Kłodawa - 100 pkt.
2.Konrad Sieradzki - Gimnazjum nr 1 w Kłodawie - 100 pkt.
3.Dawid Nowacki - ZSP Kłodawa - 100 pkt.
4.Wiktor Wacławik - Gimnazjum nr 1 w Kłodawie - 100 pkt.
5.Gracjan Danielewicz - ZSP Kłodawa - 100 pkt.
6.Adam Cieniecki - Gimnazjum nr 1 w Kłodawie - 99 pkt.
Konrad Ostróżka - ZSR CKU Kościelec - 99 pkt.
GRATULUJEMY!!!






SZKOLNA LIGA STRZELECKA

W dniu 18.03.2016. w ZSR CKU Kościelec
odbyła się II RUNDA
Szkolnej Ligi Strzeleckiej,
która odbywa się pod patronatem STAROSTY KOLSKIEGO.

Na otwarciu turnieju obecni byli:
Wicestarosta Kolski Pan Marek Banaszewski,
Prezes Organizacji Powiatowej LOK Pan Andrzej Kowalewski,
Wójt Gminy Kościelec Pan Dariusz Ostrowski
oraz Dyrektor miejscowej szkoły Pan Maciej Nuszkiewicz.


Strzelanie odbywało się z karabinków pneumatycznych w postawie leżącej.
Doskonale spisali się nasi uczniowie, którzy zajęli czołowe lokaty.
Statuetki dla najlepszych zawodników ufundował Wójt Gminy Kościelec Pan Dariusz Ostrowski
.



WYNIKI II RUNDY SZKOLNEJ LIGI STRZELECKIEJ


KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA CHŁOPCÓW

1.KONRAD SIERADZKI -99 pkt.-Gimnazjum nr 1 w Kłodawie
2.KONRAD OSTRÓŻKA-98 pkt.-ZSR CKU Kościelec
3.MACIEJ KOWALEWSKI -98 pkt.-Gimnazjum nr 1 w Kłodawie
4.DAWID NOWACKI – 98 pkt.- ZSP Kłodawa
5.PATRYK GROCHOCIŃSKI – 97 pkt.-ZSR CKU Kościelec
MARCIN OSTRÓŻKA – 97 pkt.-ZSP Kłodawa

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA DZIEWCZĄT
1.NATALIA KRÓLIKOWSKA - 99 pkt. - Gimnazjum nr 1 w Kłodawie
2.SANDRA RYBIŃSKA - 99 pkt. - Gimnazjum nr 1 w Kłodawie
3.ANNA PIGUŁA - 98 pkt. - Gimnazjum nr 1 w Kłodawie
4.WIKTORIA WARTECKA - 98 pkt. - Gimnazjum nr 1 w Kłodawie
WERONIKA MICHALAK - 98 pkt. - Gimnazjum nr 1 w Kłodawie
6.KAMILA SZAFRAŃSKA - 96 pkt. - Gimnazjum nr 1 w Kłodawie



Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Profilaktyka