Listopad 20 2018 20:44:56
Menu
Szkoa bez przemocy
Dla ucznia
Aktualnie online
Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 628,373
Najnowszy użytkownik: nyhtggdagi
Reklama



NASI STRZELCY MISTRZAMI WIELKOPOLSKI



NASI STRZELCY MISTRZAMI WIELKOPOLSKI

26 kwietnia 2018r. nasze drużyny w składzie:

dziewczęta


– Magdalena Banasiak, Wiktoria Kowalewska, Wiktoria Frątczak,

oraz chłopcy


– Maciej Kowalewski, Kamil Szczęsny, Wiktor Kochański


brały udział w 57 wojewódzkim finale

ZAWODÓW STRZELECKICH

„O Srebrne Muszkiety –2018”.



Zawody odbyły się na strzelnicy

European Security Academy w Pokrzywnicy.



Organizatorami zawodów byli:

Kuratorium Oświaty w Poznaniu

przy wsparciu i pomocy Zespołu Szkół Technicznych w Śremie
.


Uczestnicy strzelali z broni własnej – karabin sportowy,

kaliber 5,6 mm o zamkniętych przyrządach celowniczych,

waga do 5 kg.

Konkurencja polegała na oddaniu 40 strzałów

w postawie leżącej z odległości 50 m do tarczy

o wymiarach – 154,4/112,4 mm w czasie 50 minut.

Bezkonkurencyjni zarówno w kategorii dziewcząt

jak i chłopców okazali się

reprezentanci Kłodawy

- Gimnazjum nr 1 im. Św. Jana Pawła II w Kłodawie .


Również w kategorii indywidualnej

zarówno chłopców jak i dziewcząt

zawody zdominowali reprezentanci Kłodawy .

Złote i srebrne medale

przypadły zawodnikom naszej szkoły,

a brązowe reprezentantom

ZSP w Kłodawie .

Zwycięskie drużyny będą reprezentowały województwo wielkopolskie

w finale centralnym , który odbędzie się w czerwcu 2018 r.

na strzelnicy Zawiszy Bydgoszcz .





WYNIKI DRUŻYNOWE:

CHŁOPCÓW :

1 miejsce - Gimnazjum nr 1 im. Św. Jana Pawła II w Kłodawie – 1106 pkt.
2 miejsce - ZSP w Kłodawie - 1057 pkt.
3 miejsce - ZS Bolechowo - 1037 pkt.
4 miejsce - ZS nr 4 Leszno - 973 pkt.
5 miejsce - ZS nr 2 Kalisz - 932 pkt.
6 miejsce - ZSR CKU Kościelec - 859 pkt.

DZIEWCZĄT :

1 miejsce - Gimnazjum nr 1 im. Św. Jana Pawła II w Kłodawie – 1118 pkt.
2 miejsce - ZSP w Kłodawie - 1039 pkt.
3 miejsce - ZS Bolechowo - 1019 pkt.
4 miejsce - ZSR CKU Kościelec - 975 pkt.
5 miejsce - ZS nr 2 Kalisz - 921 pkt.
6 miejsce - ZS nr 4 Leszno - 838 pkt.



WYNIKI INDYWIDUALNE:

CHŁOPCÓW :

1 miejsce – Kamil Szczęsny - Gimnazjum nr 1 w Kłodawie - 376 pkt.
2 miejsce – Maciej Kowalewski - Gimnazjum nr 1 w Kłodawie – 375 pkt.
3 miejsce – Konrad Sieradzki – ZSP w Kłodawie – 375 pkt.
4 miejsce – Gracjan Nowak – ZS Bolechowo – 369 pkt.
5 miejsce – Cezary Krajewski – ZS nr 4 Leszno – 368 pkt.
6 miejsce – Marcin Ostróżka – ZSP w Kłodawie – 366 pkt.
7 miejsce – Wiktor Kochański - Gimnazjum nr 1 w Kłodawie - 355 pkt.


DZIEWCZĄT :

1 miejsce – Magdalena Banasiak - Gimnazjum nr 1 w Kłodawie - 388 pkt.
2 miejsce – Wiktoria Kowalewska - Gimnazjum nr 1 w Kłodawie - 378 pkt.
3 miejsce – Ewa Witaszek – ZSP w Kłodawie – 356 pkt.
4 miejsce – Kamila Szafrańska – ZSR CKU Kościelec – 356 pkt.
5 miejsce – Wiktoria Frątczak - Gimnazjum nr 1 w Kłodawie - 352 pkt.
5 miejsce – Anna Piguła - ZSP w Kłodawie – 352 pkt.

GRATULUJEMY !
POWIATOWE BIEGI PRZEŁAJOWE 2018


26 kwietnia w Przedczu na leśnej trasie biegowej

odbyły się zawody powiatowe

w drużynowych biegach przełajowych.



Naszą szkołę reprezentowały 2 zawodniczki

z klas II gimnazjum.

Dziewczęta z klasy VII i II-III gimnazjum

miały do pokonania dystans 1500 m.

Walka trwala do samego końca,

a 3 pierwsze zawodniczki przybiegły prawie razem.


Po zaciętym finiszu zwyciężyła Oliwia Majkowska -



-uczennica klasy II c

wyprzedzając reprezentantkę Grzegorzewa i koleżankę

szkolną Wiktorię Frątczak z kl.IIa.





Oliwia i Wiktoria awansowały do finału wojewódzkiego,

który odbędzie się w Żerkowie 29 maja.
KONKURSU WIEDZY O PRAWIE



W dniu 25 kwietnia odbył się drugi etap Ogólnopolskiej Akademii

– Konkursu Wiedzy o Prawie dla szkół podstawowych

i wygaszanych klas gimnazjalnych realizowany

przez Centrum Edukacji Prawnej Krajowej Rady Radców Prawnych.

Etap okręgowy dla zakwalifikowanych uczniów z województwa wielkopolskiego

przeprowadzany był w siedzibie

Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu.








Uczestnicy wzięli udział w dwóch częściach etapu:

pierwszym pisemnym, gdzie rozwiązywali kazus

i drugim – ustnym, podczas którego odpowiadali na wylosowane pytanie.

Podczas części ustnej należało się wykazać nie tylko wiedzą,

ale i umiejętnościami oratorskimi, z czym uczniowie, zarówno szkół podstawowych,

jak i gimnazjów poradzili sobie znakomicie.

Do etapu okręgowego zakwalifikowało się z naszej szkoły 9 uczniów:

z klas gimnazjalnych:


Amelia Wojciechowska, Gabriela Dopierała, Anita Zięciak, Julita Korczak, Oliwia Anielak;

z siódmej klasy SP:

Oliwia Kowalewska, Kacper Pawłowski, Stanisław Jabłoński i Marcel Rzepka.


Poziom wiedzy młodych pasjonatów prawa był wysoki,

czego dowodem były słowa uznania Okręgowego Komitetu Organizacyjnego.




Z naszej szkoły wyróżnienienia otrzymały:

Amelia Wojciechowska, Oliwia Anielak i Julita Korczak.



Konkurs Wiedzy o Prawie jest promowany w naszej szkole od kilku lat.

Jest on doskonałą okazją, by popularyzować wiedzę prawniczą wśród uczniów,

uświadamiać im, że kwestie prawne dotyczą wszystkich każdego dnia,

że warto i należy znać prawo,

nie tylko po to, by przestrzegać przepisów i wypełniać swoje obywatelskie obowiązki,

ale też by móc korzystać z prawa jako środka,

który chroni nasze interesy.


Opiekun: Ewa Michalak-Piguła

KONCERT "ampt"



3 Maja



IX Biegi Katyńskich




W IX Biegach Katyńskich wzięło w sumie 241 uczniów z 11 szkół – z gminy Kłodawa

SP i Gimnazjum SPSK w Wólce Czepowej, SP nr 2 w Kłodawie,
SP i Gimnazjum nr 1 w Kłodawie, SP w Lubońku,
SP w Bierzwiennej Długiej, SP w Korzeczniku,
Gimnazjum w Rysinach,
z gminy Grabów (SP w Sobótce Starej),
z gminy Chodów (SP i Gimnazjum SPSK w Pniewie),
z gminy Włocławek (SP i Gimnazjum SPSK w Warząchewce Polskiej
i SP i Gimnazjum SPSK w Modzerowie).

Ogólnopolski Konkurs „Myśli Jana Pawła II - Papieża Słowianina”
W dniu 24 kwietnia 2018r.

W naszej szkole odbył się etap wojewódzki

Ogólnopolskiego Konkursu

„Myśli Jana Pawła II - Papieża Słowianina”




Finalistami tego etapu zostali nasi uczniowie:

I miejsce Amelia Wojciechowska
II miejsce Anita Zięciak
III miejsce Wiktor Jankowski

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie ogólnopolskim.
zzzz




25 kwietnia o godz. 9.00 w naszej szkole odbyły się


GMINNE ELIMINACJE

OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM




Cel konkursu to:

podnoszenie kultury społeczeństwa
i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego,
w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej.

Konkurencje były rozgrywane w kategorii szkół podstawowych i gimnazjum.
Turniej miał charakter wieloetapowy.


Uczniowie sprawdzili swoje:

a) wiadomości teoretyczne (test wiedzy),
b) umiejętności praktyczne (jazda rowerem),
c) przygotowanie w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.


Nasza drużyna






zajęła


III miejsce




Serdecznie gratulujemy!






T JAK TEATR 2018


T JAK TEATR

W dniu 25.04 klasa Ia, niemal w komplecie i w towarzystwie niektórych rodziców,

wzięła udział w wycieczce do Łodzi.

Program obejmował spektakl teatralny w Teatrze Lalek "Arlekin"



oraz warsztaty sizalu, czyli tworzenie lalek z włókien z liści agawy.



Zarówno przedstawienie, pt. "Tymoteusz wśród ptaków"

(o niedźwiadku, który wysiadywał kukułcze jajo)

jak i samodzielne robienie lalek, sprawiły dzieciom wiele radości,

a żadna nauka nie daje tyle, ile ta, którą zdobywa się poprzez doświadczenie!
EGZAMINY 2018


Egzamin gimnazjalny obejmował wiadomości i umiejętności

zawarte w wymaganiach określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego

w odniesieniu do wybranych przedmiotów

nauczanych w trzecim i wcześniejszych etapach edukacyjnych.



Miał formę pisemną. Przystąpienie do niego to warunek ukończenia gimnazjum.


Składał się z trzech części:

- humanistycznej,

- matematyczno-przyrodniczej,

- części dotyczącej języka obcego nowożytnego.



Część humanistyczna składała się z zadań z zakresu języka polskiego
oraz zadań z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie.


Część matematyczno-przyrodnicza składała się z zadań z zakresu matematyki
oraz zadań z zakresu przedmiotów przyrodniczych: biologii, chemii, fizyki i geografii.


W części dotyczącej języka obcego nowożytnego gimnazjalista dokonywał wyboru jednego z siedmiu języków:
angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego, ukraińskiego i włoskiego.
Ta część egzaminu miała dwa poziomy: podstawowy i rozszerzony.



Prace egzaminacyjne sprawdzają wykwalifikowani egzaminatorzy według jednolitych kryteriów.


Po sprawdzeniu prac ustala się wyniki egzaminacyjne w następujących sześciu zakresach:

• język polski
• historia i wiedza o społeczeństwie
• matematyka
• przedmioty przyrodnicze
• język obcy nowożytny na poziomie podstawowym
• język obcy nowożytny na poziomie rozszerzonym.


Każdy zdający otrzyma zaświadczenie o szczegółowych wynikach swojego egzaminu.







ZIELONA SZKOŁA 2018
„Zielona Szkoła”

W dniach 16. – 18.04.2018 r.

uczniowie naszej szkoły wyruszyli na wiosenną wyprawę

do Sierakowskiego Parku Krajobrazowego w Chalinie

w zachodniej Wielkopolsce
.

W wycieczce uczestniczyli gimnazjaliści klas drugich

oraz uczniowie czwartej klasy szkoły podstawowej.

Kierownikiem wycieczki była p. Aleksandra Strzałkowska,

zaś opiekunami p. Magdalena Adamkiewicz i p. Grażyna Wilma.


Poniedziałkowy poranek przywitał uczestników wyprawy deszczem.

Jednak nie zważając na pogodę, wycieczkowicze postanowili się świetnie bawić,

odpoczywając od trudów dnia codziennego i szkolnych ławek.



W Chalinie „rozgadany autobus” zameldował się punktualnie o godz. 10.00.

Po zakwaterowaniu uczniowie udali się do leżącego nieopodal Dworku,

w którym znajdowała się kolekcja wypchanych zwierząt występujących na terenie Parku,

zbiory owadów i poroży.



Wszystko to połączone było z bardzo ciekawym wykładem przewodnika - p. Jacka.

Następnie młodzież udała się na warsztaty lepienia garnków z gliny metodą wałeczkową.

Kiedy niebo przestało płakać, dziewczęta i chłopcy wykorzystali ten czas na gry i zabawy

na boisku oraz placu zabaw.

Po kolacji czekała jeszcze jedna niespodzianka – ognisko w wigwamie i pieczenie kiełbasek.



Drugi dzień obfitował również w wiele atrakcji,

a należały do nich, m.in.: wycieczka do Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego

i zwiedzanie największych pomilitarnych podziemi w Europie,

piesza wędrówka ścieżką edukacyjną „Jary koło Chalina”

oraz wieczorne obserwowanie nieba połączone z interesującym

i pouczającym wykładem o astronomii

i nocna obserwacja nieba z wykorzystaniem teleskopu.


W ostatnim dniu pobytu w Chalinie czas poświęcony był na grę edukacyjną

polegającą na znalezieniu kilku wyznaczonych na mapie punktów.

Zabawa ta szczególnie spodobała się uczniom.

Na zakończenie uczestnicy wysłuchali wykładu o pszczołach,

ich gatunkach i zwyczajach.

Pobyt na „Zielonej Szkole” w Chalinie zakończył się szczęśliwie.

Wszyscy, cali i zdrowi, powrócili w ramiona stęsknionych rodziców.


BRD 2018 ROK
"Nauka pływania z instruktorem"



W dniu 18.04, dwudziestoosobowa grupa

najmłodszych uczniów naszej szkoły

wzięła udział w pierwszych zajęciach

nauki pływania na basenie w Kole.

Najpierw dzieci zostały zapoznane z zasadami

bezpieczeństwa na pływalni,

a potem oswajały się z woda.





Wszystko to dzięki grantom pozyskanym przez Stowarzyszenie

"Kłodawska Jedynka".


Projekt "Nauka pływania z instruktorem" zakłada 5 wyjazdów,

podczas których dzieci będą się uczyć pływać

pod kierunkiem wykwalifikowanego instruktora.


Wszyscy wrócili z pierwszych zajęć zachwyceni,

zgodnie twierdza, że nie mogą doczekać się następnej lekcji,

a w przyszłym roku planują doskonalić umiejętności, które nabędą.

XXII Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce
W dniu 10 kwietnia 2018 r.

w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie

odbył się etap rejonowy

XXII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce.



Organizatorem konkursu jest

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolskich.



Naszą szkolę reprezentowała uczennica klasy III a

Amelia Wojciechowska.





Po ocenie prac konkursowych okazało się,

że Amelia zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego.




Szkolnym koordynatorem konkursu jest p. Elżbieta Dąbrowa.



Cele konkursu:

- przybliżenie uczniom dziedzictwa kulturowego regionu,
- popularyzowanie kultury regionalnej,
- rozwijanie zainteresowań regionem, jego historią i tradycją,
- kształtowanie poczucia własnej tożsamości i postaw patriotycznych,
- integracja społeczności województwa wielkopolskiego.
III MIEJSCE W TURNIEJU PIŁKARKIM




SZKOLNI PIŁKARZE:

Dobrowolski Filip, Pier Koch, Palak Kacper,

Witkowski Sebastian, Ruciński Bartosz,

Kucia Wiktor, Zieliński Paweł, Gaik Cyprian


POŁOWINKI 2018
POŁOWINKI 2018




LAUREATKA 2018




Uroczystość wręczenia zaświadczeń laureatom konkursów przedmiotowych

Dnia 16 kwietnia 2018 r. w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st.

im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu

529 laureatów konkursów przedmiotowych

odebrało zaświadczenia Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.




Z naszej szkoły została wyróżniona

Gabriela Dopierała,

która uzyskała tytuł

LAUREATA

Ponadwojewódzkiego konkursu przedmiotowego

z wiedzy o społeczeństwie dla uczniów dotychczasowych gimnazjów

i klas dotychczasowych gimnazjów

prowadzonych w szkołach innego typu pod nazwą

Konkurs Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej,

zorganizowanego i przeprowadzonego przez Ponadwojewódzką Komisję Konkursową.


Zaświadczenia i nagrody

wręczył

Wielkopolski Kurator Oświaty – Elżbieta Leszczyńska.


Pani Kurator wyraziła słowa uznania dla laureatów,

doceniając ich zaangażowanie i trud w uzyskiwaniu wiedzy

oraz pogratulowała tak dużego sukcesu.




Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Profilaktyka