Lipiec 21 2019 02:16:58
Menu
Szkoa bez przemocy
Dla ucznia
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 628,373
Najnowszy użytkownik: nyhtggdagi
Reklama



Konkurs
Protokół z rozstrzygnięcia konkursu

W Dniu 05.04.2019r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu tematycznego
„Wiosenny wystrój klas”

Komisja w składzie:

1. Pani Danuta Bartosik
2. Pani Mariola Lewandowska
3. Wiktoria Kowalewska


Brała pod uwagę następujące kryteria:
- tematykę
- estetykę
- wkład własny

I postanowiła przyznać następujące punkty poszczególnym klasom:

Klasa I a 15 pkt.
Klasa I b 15 pkt.
Klasa II a 15 pkt
Klasa VIII a 15 pkt.
Klasa V a 14 pkt.
Klasa VII a 13 pkt.
Klasa III b gim. 13 pkt
Klasa IV a 12 pkt.
Klasa III a gim. 11 pkt
Klasa IV b 10 pkt
Klasa III c gim. 5 pkt.


Gratulujemy wszystkim klasom i dziękujemy za zaangażowanie.

VII Marsz Pamięci w Chełmnie nad Nerem




VII Marsz Pamięci w Chełmnie nad Nerem

24 kwietnia 2019 r. delegacja uczniów i nauczycieli naszej szkoły

wzięła udział w VII Marszu Pamięci,

poświęconym Ofiarom Holokaustu.

Marsz Pamięci odbył się w Lesie Rzuchowskim na terenie

Muzeum byłego niemieckiego Obozu Zagłady Kulmhof

w Chełmnie nad Nerem.

Zgromadzeni przeszli w kierunku Ściany Pamięci,

gdzie oddali hołd pomordowanym, składając kwiaty i paląc znicze.

W czasie II wojny światowej Kulmhof

był głównym miejscem masowej zagłady

ludności żydowskiej z Kraju Warty oraz więźniów łódzkiego getta.

Marsz Pamięci został zorganizowany

przez Starostwo Powiatowe w Kole

oraz Muzeum Martyrologiczne w Żabikowie wraz z oddziałem

w Chełmnie nad Nerem.





ZAPRASZAMY



KWESTIONARIUSZE



Etap wojewódzki „Ogólnopolskiej Akademii – Konkurs Wiedzy o Prawie”

W dniu 25.04.2019r. w Okręgowej Izbie Radców Prawnych

odbył się

etap wojewódzki „Ogólnopolskiej Akademii – Konkurs Wiedzy o Prawie”.




Z naszej szkoły w tym etapie wzięły udział następujący uczniowie:

Oliwia Kowalewska kl. VIII a

Filip Cieniewski kl. III a gim

Julita Korczak kl. III b gim

Natalia Opasiak kl.III b gim

Kamil Szczęsny kl. III b gim.





Gratulujemy!
Informacja







Uczniowie kłodawskiej ,,Jedynki’’ nagrodzeni w konkursie plastycznym

,,Wielkanocna Pisanka’’




W dniu 17 kwietnia 2019 r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

,,Wielkanocna Pisanka’’

organizowanego przez w Bibliotekę Publiczną w Kłodawie.

Celem konkursowym było zapoznanie ze zwyczajami i obrzędami wielkanocnymi

oraz rozwijanie zainteresowań plastycznych wśród dzieci i młodzieży.

Z naszej szkoły laureatami konkursu zostali:

Mikołaj Marchlewski (kl. II a SP)

i Zuzanna Jaroszyk (kl. III a Gim.).
WIELKANOC


„Noc Wielkanocna jest nocą nadzwyczajną,
kiedy moc zmartwychwstania Chrystusa
pokonuje ostatecznie siły ciemności i śmierci,
zapala w sercach wierzących nadzieję i radość”.

Jan Paweł II





Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarzy nasze serca miłością, radością i wiarą.

Przyniesie pokój tam, gdzie trwają spory.

Da Nadzieję tym, którzy zagubili sens życia.

Niech rozświetli umysły,

abyśmy potrafili cieszyć się dniem codziennym.

Na te piękne świąteczne dni życzę zdrowia, wiele dobra,

spokoju, poczucia siły i nieustającej wiary w drugiego człowieka.





Z wyrazami szacunku

Beata Kołuda


Wielkanoc, 2019r.




WARTA PRZY GROBIE PANA JEZUSA

20 kwietnia br.,czyli w Wielką Sobotę,
harcerze z 2. Drużyny Harcerskiej ,,Zielony Patrol”
zgodnie z wieloletnią tradycją pełnili honorową wartę
przy Grobie Pana Jezusa
w kłodawskim kościele parafialnym.



Wartę pełniły:

Julia Baryła, Wiktoria Wołowska, Natalia Jankowska,
Nicola Olejniczak, Natalia Komorowska,
Dominika Zakrocka, Julita Korczak, Weronika Kańka,
Izabela Augustyniak, Kinga Cieślińska,
Klaudia Kołodziejska, Dobrosława Kańka, Aleksandra Cieślińska.

INFORMACJA


strajk

Szanowni Rodzice!

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Św. Jana Pawła II

w Kłodawie

informuje, że w związku z brakiem porozumienia

między stroną rządową

a

stroną związkową

ogłoszono akcję strajkową,

która będzie trwała do odwołania.

WAŻNA INFORMACJA
Kłodawa, 04.04.2019r.


Szanowni Rodzice!

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Św. Jana Pawła II

w Kłodawie

informuje, iż toczy się spór zbiorowy między ZNP a pracodawcami.


Jednocześnie prowadzone są negocjacje strony związkowej i rządowej.

Należy nadmienić, iż na skutek braku ewentualnego porozumienia w dniu

8 kwietnia 2019r. rozpocznie się strajk,

który będzie trwał do odwołania.

Informacja ukaże się także na stronie internetowej szkoły i tablicy ogłoszeń.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, dyrektor zapewnia opiekę dzieciom,

które przyjdą do szkoły. Nie odbędą się jednak zajęcia dydaktyczne.

Dyrektor informuje również rodziców uczniów,

że zgodnie z przyjętymi terminami odbędą się egzaminy: gimnazjalny i ósmoklasisty.

O wszelkich zmianach dyrektor informował będzie na bieżąco.

W razie jakichkolwiek pytań, wątpliwości dyrektor prosi o kontakt.




Z poważaniem

Beata Kołuda

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Św. Jana Pawła II w Kłodawie

CZWARTA KOLEJKA IV EDYCJISZKOLNEJ LIGI STRZELECKIEJ POWIATU KOLSKIEGO 2018/2019.


Dnia 28.03.2019 W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodawie

rozegrana została czwarta kolejka IV

Edycji Szkolnej Ligi Strzeleckiej Powiatu Kolskiego 2018/2019.


Liga funkcjonuje z sukcesami od czterech lat.

Skupia młodzież szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Całości przedsięwzięcia patronuje Starosta Kolski pan Robert Kropidłowski.

Liga startuje pod egidą powiatowej Organizacji LOK z prezesem Andrzejem Kowalewskim na czele.


Organizatorami są szkoły, które zgłosiły się organizacji kolejnych rund Szkolnej Ligi.

W czwartej kolejce kończącej tegoroczną ligę udział wzięło sześć szkół,

które wystawiły do zawodów osiem drużyn i sześćdziesięciu pięciu zawodników

i zawodniczek w zmaganiach indywidualnych.

Po zaciętej rywalizacji i kilku dogrywkach wyniki IV kolejki przedstawiają się następująco:


Drużynowo:

1 miejsce - SP nr 1 im.Św. Jana Pawla II w Kłodawie - 564 pkt.
2. miejsce - ZSP Kłodawa I Drużyna - 555pkt.
3 miejsce – UKS „ Jedynka „ Kłodawa - 537pkt.
4 miejsce – ZSR CKU w Kościelcu - 523pkt.
5 miejsce - ZSP Kłodawa II Drużyna - 489pkt.
6 miejsce - LO Koło - 460pkt.
7 miejsce - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łęczycy - 413pkt.
8 miejsce - ZS Marysin – Lubraniec - 383pkt.

Indywidualnie Dziewczęta:

1 miejsce – Magdalena Banasiak - 98 pkt.
2 miejsce - Ewa Witaszek - 96pkt.
3 miejsce - Natalia Królikowska - 95pkt.
4 miejsce - Olga Izychart - 94pkt.
5 miejsce - Wiktoria Frątczak - 93pkt.
6 miejsce - Wiktoria Kowalewska - 92pkt.

Indywidualnie Chłopcy:


1 miejsce - Kamil Szczęsny – 97 pkt.
2 miejsce - Maciej Kowalewski – 96 pkt.
3 miejsce - Wiktor Kochański - 95 pkt.
4 miejsce - Krzysztof Bojanowski – 94 pkt.
5 miejsce - Konrad Sieradzki – 93 pkt.
6 miejsce - Sebastian Dębski – 92 pkt.

Zawody kończące kalendarz spotkań Szkolnej Ligi Strzeleckiej

to także okazja do wręczenia nagród za wyniki w klasyfikacji generalnej sezonu 2018/2019.

Atrakcyjne nagrody rzeczowe i puchary ufundowało starostwo kolskie.

Wyniki generalne po wszystkich kolejkach IV edycji przedstawiają się następująco:








Drużynowo:

1 miejsce - SP nr 1 im.Św. Jana Pawla II w Kłodawie - 2214 pkt.
2. miejsce - ZSP Kłodawa I Drużyna - 2162pkt.
3 miejsce – UKS „ Jedynka „ Kłodawa - 2119pkt.
4 miejsce – ZSR CKU w Kościelcu - 2038pkt.
5 miejsce - ZSP Kłodawa II Drużyna - 1984pkt.
6 miejsce - LO Koło - 1769pkt.
7 miejsce - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łęczycy - 1625pkt.
8 miejsce - ZS Marysin – Lubraniec - 1499pkt.


Indywidualnie Dziewczęta:

1 miejsce – Magdalena Banasiak - 387 pkt.
2 miejsce - Wiktoria Kowalewska – 378 pkt.
3 miejsce - Natalia Królikowska – 372 pkt.
4 miejsce – Wiktoria Grabowska – 371 pkt.
5 miejsce – Anna Piguła – 368 pkt.
6 miejsce – Ewa Witaszek – 366 pkt.

Indywidualnie Chłopcy :

1 miejsce - Wiktor Kochański – 371 pkt.
2 miejsce - Maciej Kowalewski – 370 pkt.
3 miejsce - Wiktor Wacławik – 370 pkt.
4 miejsce – Kamil Szczęsny – 366 pkt.
5 miejsce - Krzysztof Bojanowski –365 pkt.
6 miejsce - Konrad Sieradzki – 360 pkt.

Tegoroczna edycja Ligi Strzeleckiej to rekordowe wyniki punktowe zarówno

w rywalizacji indywidualnej jak i drużynowej.

W naszym gronie są młodzi strzelcy, mogący poszczycić się indywidualnymi

i drużynowymi tytułami mistrzowskimi na szczeblu wojewódzkim oraz ogólnopolskim.

Niezmiernie cieszy także uczestnictwo coraz to nowych szkół.


Do zobaczenia w Piątej Edycji Szkolnej Ligi Strzeleckiej Powiatu Kolskiego.


GRATULUJEMY!
PÓŁFINAŁ ROZGRYWEK POWIATOWYCH W PIŁCE NOŻNEJ
PIŁKA NOŻNA


1 kwietnia 2019 r. w Przedczu

odbył się półfinał rozgrywek powiatowych

w piłce nożnej w którym spotkały się drużyny

SP w Przedczu i SP nr 1 im. Św. Jana Pawła II w Kłodawie.

Naszą szkołę reprezentowali:

Dominik Kowalski, Kamil Szczęsny, Kacper Jędrzejczak,

Kacper Pawłowski, Filip Cieniewski,

Adrian Majewski, Hubert Sobczak i Jakub Małecki.


Mecz rozegrano na boisku orlika 2 x 20 min.

Do przerwy prowadzili nasi zawodnicy 4 : 2.

Po gwizdku rozpoczynającym II połowę

do głosu doszli gospodarze,

którzy odrobili straty a za chwile wyszli na prowadzenie 5 : 4.

Do końca meczu pozostało 2 min.

Nasi zawodnicy zepchnęli do obrony miejscowych zawodników,

strzelili dwie bramki w końcówce meczu i zapewnili sobie awans do finału powiatowego.


Wynik końcowy – 6 : 5 dla zawodników z Kłodawy.

Opiekunem drużyny jest pan Mariusz Andrzejczak.


aut. M. Andrzejczak
„Czerwieńcie, zieleńcie się słowa” KONKURS RECYTATORSKI



W poniedziałek 25 marca 2019 r.

w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłodawie odbyły się

eliminacje gminne 27. edycji Konkursu Recytatorskiego dla Szkół Podstawowych

„Czerwieńcie, zieleńcie się słowa”.


Szkołę Podstawową nr 1 im. Świętego Jana II w Kłodawie

reprezentowały cztery osoby:

Adrianna Siurmicka (klasa I b, opiekun p. Ewa Podlasin),

Weronika Pacyna (klasa IV a, opiekun p. Ilona Wojciechowska),

Krystian Wilk (klasa V a, opiekun p. Magdalena Adamkiewicz),

Anna Kruszyna (klasa VII a, opiekun p. Magdalena Adamkiewicz).







Eliminacje rejonowe odbędą się

5 kwietnia 2019 r w Dąbiu.



Trzymamy kciuki za nasze młode recytatorki.
ZAWODY GMINNE W PIŁCE NOŻNEJ


ZAWODY GMINNE W PIŁCE NOŻNEJ

26 marca 2019 na orliku w Kłodawie

odbył się turniej gminny w piłce nożnej,

w którym uczestniczyły 4 szkoły:

SP nr 1 w Kłodawie, SP Górki, SP Wólka Czepowa, SP Bierzwienna.

Naszą szkołę reprezentowali:

Dominik Kowalski, Kamil Szczęsny, Jakub Małecki, Kacper Pawłowski,
Szymon Cichocki, Kacper Jędrzejczak, Adrian Majewski,
Hubert Sobczak, Filip Cieniewski, Wiktor Kochański.



Opiekunem drużyny jest pan Mariusz Andrzejczak.


Każdy zespół rozegrał 3 mecze, a zwycięzca zawodów awansował do dalszego etapu rozgrywek

Wyniki naszej drużyny:

SP nr 1 w Kłodawie – SP Bierzwienna - 0 : 0
SP nr 1 w Kłodawie – SP Wólka Czepowa - 7 : 1
SP nr 1 w Kłodawie – SP Górki - 10 : 0

Nasza szkoła została zwycięzcą zawodów

i zagra w kolejnym etapie 1.04. 2019

w Przedczu.








MISTRZOSTWA POWIATU KOLSKIEGO W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH




27 marca 2019 w lesie na terenie gminy Przedecz

odbyły się drużynowe biegi przełajowe.

W każdej kategorii wiekowej do wyniku drużyny zaliczały się punkty zdobyte przez 4 zawodników.

Zwycięzca w kategorii drużynowej,

oraz 3 pierwszych zawodników reprezentują powiat kolski

w finale wojewódzkim,

który odbędzie się 5 kwietnia na trasach biegowych w Żerkowie.



W zawodach duży sukces odniosła drużyna dziewcząt rocznik 2003-2005 w składzie:

Wiktoria Frątczak, Oliwia Majkowska, Natalia Czarnocińska i Wiktoria Grzyb,

która zajęła I miejsce


i awansowała do finału wojewódzkiego.

Najlepszą zawodniczką w tej kategorii została Wiktoria Frątczak.



Miejsce na III stopnie podium wywalczyła również drużyna chłopców

rocznik 2008-2009 w składzie:


Filip Dobrowolski, Mikołaj Karafiński,

Jakub Jerzak, Kacper Kacprzak,

Sebastian Michalak i Marcel Barański.



Opiekunem drużyny jest pan Mariusz Andrzejczak.


GRATULUJEMY!!!
XV Narodowego Dnia życia we Włocławku



21 marca 2019r. grupa naszej młodzieży ze szkoły

uczestniczyła w obchodach XV Narodowego Dnia życia we Włocławku.

Obchody Narodowego Dnia Życia i Dnia Świętości Życia zainaugurowano Mszą Świętą

we włocławskiej katedrze.

Uczniowie naszej szkoły przygotowali Liturgię Słowa i Psalm Responsoryjny.

Następnie uroczystości przeniosły się do Muzeum Diecezjalnego we Włocławku,

gdzie wręczono nagrody laureatom konkursów.

Nasza uczennica Nikola Szymańska z klasy III a gim.





otrzymała nagrodę za I miejsce w konkursie literackim pt. „Kocham Życie”


Następnie wszyscy uczestnicy wysłuchali Dwugłosu: Życie jest sztuką

Świadectwem swojej miłości do życia podzielił się niewidomy i jeżdżący na wózku inwalidzkim

Wiesław Mietkiewicz oraz malarka malująca stopą Małgorzata Waszkiewicz.

Opowiadając o swoim doświadczeniu ograniczeń, zapewniali,

że kochają życie i są szczęśliwymi ludźmi.

Dla obecnych w auli muzeum, głównie młodych ludzi,

stali się inspiracją do dzielenia się dobrem i bycia przyjacielem człowieka.




Opiekun Danuta Bartosik



II Międzygminny Festiwal Piosenki Obcojęzycznej


III MIEJSCE dla OLI

GRATULUJEMY


25.03.2019r. w Miejskim Domu Kultury w Kole odbył się

II Międzygminny Festiwal Piosenki Obcojęzycznej

pod patronatem Wójta Gminy Koło Mariusza Rybczyńskiego.

Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Powierciu.


W konkursie swój talent wokalny zaprezentowały uczennice naszej szkoły:

Aleksandra Kubiś z klasy VIIa

w piosence „Forever Young” zespołu Alphaville
oraz


Wiktoria Kowalewska z klasy IIIa gimnazjum

w piosence „One moment in Time” z repertuaru Whitney Houston


XXVIII Międzypowiatowego Konińskiego Konkursu Poetyckiego ,,Poezja młoda – poezja nowa”


Dnia 22 marca 2019 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie

nastąpiło rozstrzygnięcie

XXVIII Międzypowiatowego Konińskiego Konkursu Poetyckiego

,,Poezja młoda – poezja nowa”.


Dla uczestników konkursu zostały zorganizowane warsztaty literackie,

które poprowadził pracownik naukowy

Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

dr Marcin Jaworski.



Wiktoria Kowalewska,

uczennica klasy IIIa naszej szkoły,

otrzymała wyróżnienie

w w/w konkursie.


Warto zaznaczyć, iż rywalizacja była duża.

Na konkurs w kategorii klas VII –VIII i klas gimnazjalnych napłynęły aż 94 wiersze z 16 szkół.

Utwory nagrodzonych i wyróżnionych uczniów zamieszczono

w tomiku wierszy ,,Czarodziejska godzino tworzenia…”



Ponadto w konkursie udział wzięli:

Anastazja Roszkiewicz klasa Ia
Natalia Jankowska – klasa IVb
Wiktoria Frątczak –klasa IIIa gimnazjum
Olga Izychart – klasa IIIa gimnazjum
Kamil Szczęsny – klasa IIIb gimnazjum
Gratulujemy wszystkim uczniom i życzymy dalszych sukcesów.
Opiekunem młodych poetów jest pani Aleksandra Jankowiak.

Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Profilaktyka