Marzec 26 2019 09:25:36

Pielgrzymka młodzieży III klas gimnazjalnych do Lichenia pod hasłem

„Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7),

odbyła się 30.09.2015r.

W pielgrzymce wzięło udział 65 uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunami: p. Iloną Wojciechowską , p. Anna Mila, p. Aleksandrą Jankowiak i p. Wiesławą Bierzgalską.
W programie spotkania było zawiązanie wspólnoty przez ks. Przemysława Pilarskiego przy dzwonnicy,
koncert zespołu „Jordan” ze Zduńskiej Woli
oraz świadectwo życia p. Patrycji Hurlak.
Następnie udaliśmy się do Bazyliki, gdzie obejrzeliśmy scenkę ewangelizacyjną, przygotowaną przez młodzież z Elbląga
pod kierunkiem ks. Tomasza Wieczorka.
Po czym uczestniczyliśmy we Mszy św. pod przewodnictwem ks. biskupa Wiesława Meringa
a kazanie wygłosił ks. Tomasz Wieczorek, który w swoim słowie nawiązał do przedstawionej dramy.
Po mszy udaliśmy się na gorącą zupę, którą ufundował dla wszystkich kustosz Sanktuarium w Licheniu.
Pogoda nam dopisała, dlatego też mogliśmy podziwiać piękno tego miejsca, gdzie można odpocząć duchowo i jednocześnie uraczyć się przyrodą wokół sanktuarium.
Danuta Bartosik